Бути правдивими і чесними з дітьми, не ховаючи від них того, що відбувається в душі, є єдиним вихованням.
Лев Толстой

Дитячі розвиваючі ігри

Дитячі розвиваючі ігри - це основа швидкого розвитку дитини та налагодження з нею чудових взаємовідносин. Але давайте попорядку...
Сенсорний розвиток.
Ручки дитини діють незалежно одна від одної, тобто поки одна, щось дістає, інша відпочиває. Він може скласти кульки в пляшку, побудувати башту з кубиків, намалювати каракулі олівцем. Допомагайте йому закручувати гвинтики, відкривати кришки з різних видів банок, пропонуйте предмети різноманітних форм, різної фактури, звукові іграшки. Дуже важливо стимулювати незалежну роботу пальчиків. Для цього грайте з ним дрібними предметами: гудзики, камінчики, пір'я, намистинки. Сортування їх за формою, кольором. Складайте в пляшку з вузькою шийкою і т.д. Обережно! Слідкуйте за тим, щоб ваш дослідник нічого не проковтнув! Грайте тільки разом.
У ранньому віці діти люблять підбирати предмети за формою та розміром. А значить, дитині потрібні особливі іграшки. Дитячі розвиваючі ігри з серії "пазлів" дозволяють їм не тільки займатися улюбленою справою, але і дізнаватися багато нового і цікавого, так як вкладиші бувають різних форм і тематики. Пазли різної величини і форми дозволяють розміщувати у відповідні «гнізда» квадрати, круги, овали, трикутники. Ігри-шнурівки розвивають просторове та логічне мислення, увагу і складаються з деталей з дірочками і шнурка. Дитина може співвідносити предмети за кольором і розміром, потім групувати, вибирати з безлічі предметів потрібні.
Діти з величезним задоволенням будуть перекладати різні за величиною предмети з ємності в ємність, "допоможуть" мамі перебрати крупу, перелити воду. Інтерес викликає і пластмасова пірамідка з центральним стержнем. Дитина спочатку грає з дорослим, а пізніше і одна. Можна порекомендувати також мозаїку, кубики з картинками, конструктор, набори для ігор з водою, піском. За цими заняттями дитина може проводити багато часу, не відволікаючись, і, головне, самостійно.
Мовний розвиток.
На другому році життя розвивайте прагнення у дитини до розмови з оточуючими. Чітко вимовляєте слова, і як можна більше читайте віршів і казок, слухайте пісеньки і потешки. Просто розмовляйте з дитиною, розглядаючи книжку, називайте предмети і звірів, зображених на картинках, пояснюйте, як корова реве, кішка нявкає. У малюка виникає інтерес до книги, книжкових ілюстрацій. Він вже усвідомлює, що картинка це не іграшка, він нею не маніпулює, а, саме, розглядає. Він сильно радіє, що правильно розуміє питання і показує те, що його просять. Відповідно до своїх артикуляційних можливостями вимовляє «няв-няв», «гав-гав».
Не можна не сказати про такі види діяльності як образотворча та музична. Ближче до двох років малюку сподобається малювати пензлем, олівцем, ліпити з пластиліну. Він сам може, взяти пензлик з фарбою і намалювати кружальця і смужки. Таким чином, створюються перші образи. Заняття найкраще проводити під наглядом педагога, мама виступає в такому випадку в ролі спостерігача.
Соціальний розвиток.
Малеча інтенсивно входить у світ людей, починає приймати і виконувати вимоги дорослих. Він дізнається, що до нього пред'являються багато вимог і багато в чому він повинен себе обмежувати. Він слухається батьків не через страх перед ними, а з любові і довіри до них. Дитина відчуває велику радість, якщо його похвалять мама, тато чи бабуся. Дитина відчуває такі почуття, як довіра, любов, співчуття, симпатія, дружба, співчуття. Добрі почуття виникають у нього завдяки зусиллям з боку дорослих. Якщо батькам не вистачає педагогічної компетентності, то вони можуть звернутися по допомогу до фахівців. Дорослий повинен показувати дитині приклад доброзичливого ставлення до людей: висловлювати симпатію, надавати довіру, проявляти доброзичливість, співчуття, готовність прийти на допомогу і т.п. Використовувати природні (не ігрові!) ситуації життя. При відповідному вихованні дитина стане доброзичливим до інших дітей. Легше буде знаходити компроміси в грі. Швидше навчиться грати не поруч, а разом.
Гра «Більше турботи і ласки». Візьміть улюблену іграшку дитини на руки і покачайте, кажучи ласкаві слова, наприклад, «З тобою так весело грати» або «Я так люблю обіймати тебе». Тепер те ж саме виконайте з малюком. Дайте іграшку дитині і попросите його покачати і приголубити її.
І, нарешті, якщо малюк оточений безліччю іграшок, але постійно наданий сам собі, то не чекайте, що він стане правильно розвиватися. Ваша любов і увага - ось що допоможе дитині осягнути цей світ і знайти своє місце в ньому.

Комментариев нет:

Отправить комментарий